DdD retails kassalösning för modebutiker
Med 20 års erfarenhet med utveckling av butiks-IT till detaljhandeln och mer än 1500 installationer av kassaterminaler (point of sale) har idag DdD retail marknadens ledande utbud till modebutiker.
Nordisk e-handels webbutiksystem har en importfunktion där butiken (kunden) dagligen kan importera/synca den aktuella backupfilen från DdD pos kassasystem, för att på så sätt, enkelt kunna hantera lagerstatus, artikelegenskaper, pris mm. i webbutiken.
Den kompletta lösningen från DdD retail är en användarvänlig och elegant DdD pos (kassalösning) samt DdD Backoffice (administrationssystem) med lagerhantering, snabb registrering av inleveranser, utskrift av rapporter/statistik mm. DdD butikssystem bygger på den senaste teknologin och kan integreras med t.ex. SAP, Microsoft Dynamics AX/NAV eller andre ERP-systemer.
För ytterligare information kontakta:
DdD retail Sweden
Wallingatan 11
111 60 Stockholm
Mobil: +46 8 503 20 682
E-mail: info@dddretail.com
http://www.dddretail.se/
Kopplingen ingår i E-handel paket 3 och 4, men kan köpas till som egen tjänst för de mindre paketen. Månadskostnaden är 195kr/mån
Tänk på attt ni måste reservera 4h av era servicetimmar till konfigurering och utbildning.
Inom dessa 4h ingår en grundutbildning och konfigurationshjälp av lösningen via en fjärrstyrd desktop. Om ni inte redan har 4h på er servicekonto så kan ni fylla på extra servicetimmar genom ett Refillcard för ERP-koppling . Läs mer utbildningen och affärskopplingar här.






